Založ si blog

Existuje Boh?

Podľa mňa je to najdôležitejšia otázka, akú si môžeme dať: existuje Boh alebo nie? Od jednoznačnej odpovede predsa závisí všetko ostatné… Tak ako to s ním teda je? Existuje? Ak áno, aký je? Dá sa to vôbec zistiť?

 

Existuje veľa argumentov a teórii proti Bohu. A mnohé sú naozaj veľmi dobre zargumentované. Rovno však priznávam, že žiadnej neverím. A hneď aj prezradím prečo: lebo Boh existuje. To nie je len nejaká moja nádej. To je reálny fakt. Dôkazov je veľa. Tak veľa, že aj toto je len výber.

 

… zjavenie Panny Márie. Skúmané a analyzované toľkokrát, že sa im už nedá neveriť. Dôkazom ich pravosti sú aj mnohé zázračné uzdravenia. Každé jedno zázračné uzdravenie (či už v Lurdoch, Fatime, Medžugorí…) je dôkladne skúmané, overované, sledované… Nielen teológmi, ale aj mnohými ateistickými lekármi. Samotná Cirkev veľmi opatrne posudzuje, čo považovať za zázrak. Veľmi zaujímavé je aj uvažovať o rôznych dejinných súvislostiach – žiadne konšpirácie, ale dokázateľné fakty. Existuje teórie, ktoré sa zázračné zjavenia snažia spochybniť, ale mnohé z nich sú tak vágne, že ich argumentáciu vyvráti aj dieťa. Napríklad, že Bernardetta o žene, ktorá sa jej v Lurdoch zjavila, hovorila ako o „mojej pani“. A? Podľa mňa úctivé oslovenie. A tá Pani sa jej, koniec koncov, sama predstavila ako Nepoškvrnené počatie. To by nejaká apeninská víla alebo pohanská bohyňa nespravila. A tá Pani si želala postaviť chrám, želala si pokánie… Opäť veľmi jasné indikátory, odkiaľ a kto bola a k čomu ľudí chcela priviesť. Nezabúdajme tiež, že nech sa Panna Mária doteraz zjavila komukoľvek, ľuďom z rôznych svetadielov, z rôznych pomerov, ale najčastejšie chudobným a takmer až negramotným deťom, ktoré sotva mali základné vzdelanie, vždy o nej hovorili zhruba to isté a opisovali ju veľmi podobne. A vždy, napriek minimu základného, tobôž teologického vzdelania, odovzdáva posolstvá, ktoré si nevzdelané dieťa skrátka nevymyslí. Btw, prečo by to vlastne títo ľudia robili? A dokedy by vydržali klamať? A naozaj by ich klamstvá či duševnú chorobu neodhalil celý zástup psychológov, lekárov a pochybujúcich vysmievačov?

mŕtvoly, ktoré sa nerozkladajú. Nie je náhoda, že sú to práve telá mnohých veľkých svätých. Opäť je to niečo hmotné, čo sa dá vidieť a nedá sa spochybniť. Alebo koľko mŕtvol, ktoré voňajú a nie a nie sa rozložiť, hoci sú vystavené mimo hrobu, ste už videli?

 

… zázraky svätcov. Vedeli ste, že s výnimkou mučeníckej smrti, pri každom potenciálnom svätom sa skúma, či spravil nejaký zázrak? A vedeli ste, že samotná Cirkev má tzv. „diablovho obhajcu“, kt. sa snaží všetko zistené čo najdôkladnejšie spochybniť? Všetky zázraky sú dôkladne preverované a dlhodobo skúmané, opäť sú to veci, ktoré sa dajú ľahko dokázať – tí ľudia žijú, ich chorobopis je zachovaný, okolie, rodina, lekári… Tí všetci všetko potvrdia tiež… Prečo by to robili, ak by to nebola pravda? Kto – a prečo – by falšoval lekársku dokumentáciu? Možno nejaký jednotlivec, ale tisícky ľudí? Nezávisle od seba? A naozaj by všetky tie tisíce ľudí, ktorí zažili napríklad zázračné uzdravenie, boli takí dobrí herci, aby chceli klamať celý svet, všetky médiá, navyše by predtým museli zinscenovať svoju chorobu, zaangažovať do toho celý nemocničný personál…?

… stigmy. Teda rany, aké mal aj Ježiš Kristus. Je to tak hmatateľný dôkaz, že si neviem predstaviť, kto by proti nemu a čím chcel odporovať. Hlboké rany v rukách, ktorých existenciu dosvedčia aj ateistickí lekári, a vlastne hocikto, kto ich vidí, by možno chcel niekto znevažiť tým, že si ich dotyční ľudia robili/robia sami. V tom prípade je zvláštne – napríklad ako v prípade Cataliny Rivas -, že sa objavia vždy len na dobu určitú (aj keď, pravda, boli svätci, ktorí ich mali „vkuse“) a potom bez stopy zmiznú. Ani škrabanček neostane. A je zaujímavé, že sa u nej objavujú presne na Veľký piatok.

https://gloria.tv/video/Wg68gm4Re1YF3qhsm9vzepchD

 

… napríklad to, že všetky svedectvá „z druhej strany“ sa nápadne podobajú. Všetci, čo prežili klinickú smrť, majú podobné zážitky, pocity. Niektorí z neba (pozri napr. knihy 90 minút v nebi, Nebo nie je výmysel…), iní mali menej šťastia, a zažili buď očistec, alebo sa mali ocitnúť v pekle (Steven Schiecher). Aj opisy všetkých týchto ľudí sú zhodné. Je zaujímavé, že nikto, kto zažil klinickú smrť, nevravel o tom, že by sa chystal prevteliť do nejakej kravy, alebo že by ho čakal Alah s rajom plným panien… Všetky opisy nasvedčujú, že Nebo, Očistec a Peklo existujú – a že sú presne také, aké ich hlása kresťanská Cirkev.

Dr. Gloria Polo – 1. časť

… ak nechcete veriť Bohu, verte jeho nepriateľovi. Exorcizmus je niečo, čo reálne existuje. Čo sa reálne deje. Aj v dnešnej dobe. Dôkazov je veľa. Zmenený ľudský hlas, rôzne nepríjemné zvuky, vulgarizmy, nadľudská sila… Scény ako z filmu, až na to, že sa dejú naživo. A aj démoni musia svedčiť, že Boh je. Oni ho nenávidia, ale nemôžu ho zaprieť. Nás nenávidia tiež, práve preto nás chcú zničiť. Už teraz, ale ideálne vo večnosti. Videá si netrúfam priložiť. Kto chce, môže si nejaké reálne vygoogliť na youtube. Nie sú pre vhodné pre mladšie osoby a citlivejšie povahy. Opäť pripomínam, že diabla nevyženie nijaký imám alebo budhista.

 

 

Toto je len malá ukážka vecí, ktoré veda nevie vysvetliť – a keď áno, vágne. Ak si všetko zosumarizujeme, vyvstáva pred nami nespochybniteľný obraz. Boh JE. A je to KRESŤANSKÝ Boh. Dokonca si trúfam konkretizovať ešte viac – katolícky. Jedna, dve, tri, štyri nevysvetliteľné veci… Ktoré sa zhodou náhôd podobajú… To by sa možno ešte dalo relativizovať… Ale stovky dôkazov? Odkazujúcich k tomu istému? To hádam nie?!

 

Našťastie, tento Boh, o ktorom sa dozvedáme, je Boh MILOSRDNÝ. Koniec koncov, už to, že sa nám zjavuje v toľkých podobách, je znakom jeho milosrdenstva. Sám sa tak predstavil a zjavil svätej sestre Faustíne (ale aj iným). Boh je aj LÁSKA; miluje každého z nás (nie nejako všeobecne, ale každého jedného zvlášť, „po mene“) a všetkých nás chce zachrániť. Preto sa tak veľmi o nás snaží, preto nám dáva stále nové dôkazy a odkazy.

Tento článok píšem preto, lebo chcem, aby sme všetci boli šťastní – aj tu, aj vo večnosti. Pokušenia a tlaky sú veľké, je ťažké uveriť, najmä ak sa človek príjemne zahniezdil v tom, čo nazýva realita, ale Boh JE a chce byť súčasťou nášho života. Mali by sme mu byť za to vďační. Bez neho by nás čakala nielen pochmúrna večnosť, ale i život. Tisíce ľudí svedčia, ako Boh uzdravuje ich dušu a mení ich život k lepšiemu. Aj slovenskí ľudia. https://www.tvlux.sk/relacie/detail/svedectvo

Každý z nás má iné poslanie a inú cestu. Mali by sme sa však snažiť, aby tá cesta viedla DOMOV.

 

Ak Vás niektoré veci skôr vystrašili, cítite však, že sú pravdivé, povzbudzujem Vás, pátrajte ďalej. V Svätom Písme možno pre seba nájdete odpoveď. A možno v nejakom spoločenstve. V dôvernom rozhovore s nejakým kňazom, sestričkou, alebo aj laikom. Mnohí z nich vyžarujú takú radosť a dobro, že Vás to k nim bude ťahať samo osebe. Možno je Vaša odpoveď a cesta, kde začať, na nejakom kresťanskom portáli, možno v kresťanskom rádiu, možno v kresťanskej televízii. A možno v niektorých z týchto videí. A možno v knihách, ak ste typ notorického knihomoľa ako ja. Odporúčam napríklad Posvätnú romancu, ktorá hovorí veľmi nežne a zaujímavo o tom, kto ste, prečo tu ste, aké máte možnosti a nádej.

Ak potrebujete povzbudenie, nežnosť a NÁDEJ, odporúčam aj filmy bratov Kendrickovcov. Z dnešnej doby, o dnešných problémoch.

V súčasnosti nájdete aj veľa programov a prednášok; misií i pútí… Stačí chvíľu googliť a odhodlať sa na niektoré podujatie tohto charakteru zájsť. Napríklad teraz toto: https://www.ntm.sk/

 

Sama som bola veľmi sekulárnym človekom – a veľmi vlažnou veriacou. Teraz však vidím, že to, čo voláme realitou, sú len kulisy, pozlátky, odrazový mostík. Nepremárnime ten čas, ktorý tu máme. To želám Vám aj sebe.

 

Všetkým želám požehnané dni,

marbi – Mária Bilá

Nádherné manželstvá

10.04.2018

Tiež Vás dojíma, keď vidíte starčeka a starenku držať sa za ruky? A v ich očiach záblesk lásky, ktorá rokmi len rástla? Tento blog je mini oslavou niekoľkých krásnych manželstiev - tých viac »

Na spríjemnenie dňa : )

19.03.2018

Povedal Ti dnes (či hocikedy) už niekto, že...? https://www.youtube.com/watch?v=MII1jJ614Q8 Čo by Ti dnes asi chcel povedať Boh? https://www.youtube.com/watch?v=yUwPhrLlgx0 Ešte trochu viac »

Úspešné riešenie rómskej otázky

12.03.2018

Máte voči Rómom predsudky? Toto je jediné (správne a úspešné) riešenie. Tiež som mala. Kedysi. Trocha. Aj trocha viac. Potom však začali prichádzať do môjho života nie ako Rómovia, ale viac »

Rusko, požiar, Kemerovo

V Kemerove zahynulo podľa vyšetrovateľov 60, a nie 64 ľudí

20.04.2018 12:47

Požiar v obchodnom a zábavnom centre Zimňaja višňa vypukol 25. marca a trvalo tri dni, než sa ho podarilo úplne uhasiť.

Peter Kazimir,

Poisťovne majú platiť novú daň z neživotného poistenia

20.04.2018 12:29

Od 1. októbra tohto roka sa má na Slovensku zaviesť nová daň z neživotného poistenia. Má byť vo výške 8 percent a v plnej miere má nahradiť 8-percentný odvod.

Andrej Kiska

Kiskov súboj o pozemky v Tatrách sa pritvrdzuje

20.04.2018 12:00

Zo sporu prezidenta Andreja Kisku o miliónový pozemok pod Tatrami sa stáva fraška. Kiska kúpil 1,2-hektárovú parcelu za podozrivo nízku cenu po tom, čo bola pochybne vydržaná.

Francúzsko, protest, študenti, Paríž, polícia

Francúzska polícia zasiahla proti protestujúcim študentom Parížskej univerzity

20.04.2018 11:59

Parížska polícia v rámci tejto evakuácie priestorov, ktorá prebehla "pokojne a bez incidentu", zadržala jedna osobu.

marbi

"Áno, kniha nám musí niečo dať. Kniha môže niečo dať i tak, že nám niečo vezme. Berúc naše predsudky, dáva nám kniha niečo, totiž viac jasnosti, viac vedenia, než sme mali predtým. Sú knihy, ktoré nielenže niečo berú, ale zoberú nás tak zle, že nás poničia až k tomu stupňu, kedy si človek myslí, že už nemôže ďalej žiť alebo aspoň ďalej žiť ako doteraz." Becher

Štatistiky blogu

Počet článkov: 119
Celková čítanosť: 139552x
Priemerná čítanosť článkov: 1173x

Autor blogu

Kategórie