Založ si blog

13 kvalitných romantických filmov

Zoznam romantických filmov, za ktorých sledovanie sa nemusí hanbiť ani chlap. Dôkazy, že “romantický” nemusí byť synonymom “nekvalitného”. V tomto prípade skôr naopak.

zdroje všetkých animácií: giphy. com 

 

Dámy a páni, finálna verzia

1 400 záberov zo 451 filmov. Aby ste stvorili skvelý film, naozaj nemusíte mať ani jeden vlastný záber – stačí dobrý nápad, kreativita a tisícky hodín v strižni. A výsledok je… Nerada to slovo používam, v tomto prípade však musím. Dokonalý.

black and white marilyn monroe

 

 

Umelec

Čiernobiely a nemý. A pritom vznikol v roku 2011. Fajnšmekri spoznajú odkazy na iné filmy a možno aj odkazy na konkrétnych hercov, ostatní si užijú skvelý – a len tak mimochodom aj romantický – príbeh. Mnoho komplimentov (by) si zaslúžila aj ústredná herecká dvojica Jean Dujardin a Bérénice Bejo.

The Artist GIF - Find & Share on GIPHY

 

 

Love song

Príbeh, ktorý skončí inak, ako všetci čakajú. Na svoje si prídu milovníci modernej hudby, kreatívnych nápadov, New Yorku, Keiry Knightley, Marka Ruffala a Adama Levina. Filmu pridáva na čare, že scenár bol z veľkej časti improvizáciou. Deju ani výkonom to však neublížilo, skôr naopak.

 

 

Polnočný bozk

Film možno vidieť v dvoch verziách: farebnej aj čiernobielej. U mňa vyhrala čiernobiela. Vtipný, milý, neokukaný… A, škoda, prakticky neznámy. Neviete, čo robiť na Silvestra? Wilson a Vivien si dali rande naslepo a… A odvtedy nemáte šancu uhádnuť, čo sa bude diať ďalej a ako to celé skončí. PS: Viac o filme aj v tomto blogu.

scoot mcnairy craigslist in search of a midnight kiss sara simmonds

 

Slová

Bradley Cooper a Zoe Saldana boli môj obľúbený celebritný pár, a to nemám šajnu o celebritách a záujem o ich vzťahy. Dvojica, ktorú stvárnili v tomto filme, je v mojom pomyslenom rebríčku najkrajších filmových párov na horných priečkach. Film s príjemnou atmosférou, dejom v deji a zápletkou, nad ktorou sa oplatí zamyslieť.

kiss bradley cooper zoe saldana the words jackandia

 

Ten tretí

Niečo ako Slová: veľa postáv, veľa paralelných dejov, zotieranie rozdielov medzi realitou a fikciou… A plejáda hviezd, vďaka ktorým si tento film pozrú hádam i tí, ktorí by ho inak nevedeli oceniť. Životná rola Mily Kunis, podmanivá hudba  Daria Marianelliho a niekoľko nezabudnuteľných scén.

sexy smile hot hugh laurie deadfall

 

Miluj ma! Prosím…

Buď scenáru budete vytýkať nepravdepodobnosť, alebo sa ním necháte podmaniť. Romantika pre všetkých, ktorí  veria na osud a milujú svojich bývalých. A k tomu romantická (aj keď očakávaná) pointa podčiarknutá touto obľúbenou piesňou. Realisti však zrejme viac ocenia pôvodný francúzsky film.

rose byrne

 

Vojnový kabinet

Bratia Kendrickovci sú možno príliš špecifickí scenáristi a režiséri, no raz za čas dobre padne pozrieť si film, kde manželstvo je sväté, problémy riešiteľné a konce šťastné. Ak chcete vidieť príbeh o tom, ako sa rodinné problémy riešia s pomocou modlitby, biblie a humoru, toto je ono. Apropo, v Tatrane nedávno vyšla knižná verzia príbehu, vydaná pod názvom Oratórium.

 

Medvedík

Dennis je jeden z mojich obľúbených krátkometrážnych filmov, Medvedík je jeho celovečerné rozšírenie a vypointovanie. Svalnatý neherec Kim Kold je v role dobráckeho kulturistu hľadajúceho lásku presvedčivý až tak, že jeho filmovej matke želáte všetko zlé. Dokonca aj nápad lokalizovať väčšinu deja do Thajska nebol márny…

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt teddy bear 2012

zdroj obrázka: http://themreporter.blogspot.sk

 

Lars a jeho vážna známosť

Je trochu „pozadu“, tiež však chce zažiť lásku. A keď ju nevie nájsť, objedná si gumenú bábu… Aké je to udržiavať vážny vzťah s nafukovacou pannou? A aké je to byť bratom či švagrinou človeka, ktorý naozaj verí, že bábika je reálna žena a jeho priateľka? Jemne absurdný námet a veľmi citlivý až nežný scenár robia z tohto filmu nezabudnuteľnú záležitosť.

funny sports news ryan gosling teo

 

Meteora

Mních a mníška, krásna grécka Meteora a hľadanie odpovede na otázku, či je vášeň viac ako celibát. Príbeh má podmanivú atmosféru, dokonalú kameru a hrané scény sa v ňom občas ozvláštňujú animovanými. Pre isté kruhy možno kontroverzný, pre ďalšie zbytočne „tichý“… Ale my ostatní ho môžeme vnímať ako meditatívny a určený na zamyslenie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt meteora film

zdroj obrázka: mubi.com 

 

Milenci

Skôr ponurý, depresívny… Gwyneth Paltrow, Vinessa Shaw a Joaquin Phoenix sa v ňom ocitajú v netuctovom trojuholníku, ktorý môže zraniť nielen aktérov, ale aj senzibilnejšieho diváka. PS: Nepozerať čerstvo po hádke/rozchode.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Joaquin Phoenix vinessa shaw gif

 

1000 dní s Annou

Príbeh Henricha VIII. a jeho nešťastných žien má viacero (nielen filmových) verzií aj interpretácii. V tejto Henricha spoznávame ako zlého lovca a Annu ako hrdú korisť. Skvelý scenár, vhodne zvolená (vytvorená) hudba a výborné herecké výkony ponúkajú zážitok aj pre tých, ktorí by sa obávali ústredného ľúbostného motívu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Geneviève Bujold gif

 

Bonus: Balada o Vojtovej Maríne

Na záver aj niečo tuzemské. Takmer zabudnutá, až v posledných rokoch RTVS pripomínaná záležitosť. Režijný debut Martina Ťapáka, najvýraznejšie herecké úlohy  Hedy Melicherovej a Jozefa Majerčíka a goralské tance, aké v svete československého filmu nemajú obdobu.

Umlčané hlasy: Detské vojnové denníky od 1. svetovej vojny po Irak

17.11.2017

„Za posledných 10 rokov zahynuli v ozbrojených konfliktoch 2 milióny detí a šesť miliónov ich bolo zranených či zmrzačených. Po celom svete dnes na rôznych miestach bojuje viac než štvrť viac »

Najkrajšie grafické knihy u nás

03.11.2017

Máte chuť na príbeh, ale nie na slová? Radi čítate medzi riadkami, či "medzi obrázkami"? Viete sa tešiť z krásnych ilustrácií? Ak ste na dané otázky odpovedali áno, rada vás odkážem viac »

Aké ľúbostné listy písali slávni ľudia?

20.09.2017

Nádherné i banálne "ľúbim ťa" sa dá povedať tisíckami slov aj gest. Inak si lásku vyznávajú čerství milenci, inak dvojice, ktoré už preskúšal osud aj nejaký ten rok. Inak ľúbi čerstvý viac »

mobil, platba mobilom, nákup, bezkontaktná, platba

Poľská vláda chce postupne zrušiť nedeľný predaj

24.11.2017 02:24

Poľská vláda vláda plánuje postupne do roku 2020 zrušiť nedeľný predaj, aby zamestnanci mali viac času na rodinu.

PZ SR

Zrážku troch vozidiel neďaleko Šamorína neprežili dve osoby

23.11.2017 21:38

Ďalšie tri osoby sú v opatere Záchrannej zdravotnej služby.

sud, justicia, sudy

Svedok vraždy bosa Sýkoru strieľal na pumpe

23.11.2017 21:34

V rukách polície skončil muž, ktorý svedčí v prípade popravy mafiánskeho bossa z Bratislavy.

Návšteva Putina v Nemecku

Začalo nemecko-ruské fórum, pozdravy zaslali Merkelová aj Putin

23.11.2017 20:57

Diskusné fórum sa koná v čase, keď sú nemecko-ruské vzťahy stále ťažko poznačené ruskou anexiou ukrajinského Krymu z roku 2014.

marbi

"Áno, kniha nám musí niečo dať. Kniha môže niečo dať i tak, že nám niečo vezme. Berúc naše predsudky, dáva nám kniha niečo, totiž viac jasnosti, viac vedenia, než sme mali predtým. Sú knihy, ktoré nielenže niečo berú, ale zoberú nás tak zle, že nás poničia až k tomu stupňu, kedy si človek myslí, že už nemôže ďalej žiť alebo aspoň ďalej žiť ako doteraz." Becher

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 118545x
Priemerná čítanosť článkov: 1108x

Autor blogu

Kategórie