Založ si blog

13 kvalitných romantických filmov

Zoznam romantických filmov, za ktorých sledovanie sa nemusí hanbiť ani chlap. Dôkazy, že “romantický” nemusí byť synonymom “nekvalitného”. V tomto prípade skôr naopak.

zdroje všetkých animácií: giphy. com 

 

Dámy a páni, finálna verzia

1 400 záberov zo 451 filmov. Aby ste stvorili skvelý film, naozaj nemusíte mať ani jeden vlastný záber – stačí dobrý nápad, kreativita a tisícky hodín v strižni. A výsledok je… Nerada to slovo používam, v tomto prípade však musím. Dokonalý.

black and white marilyn monroe

 

 

Umelec

Čiernobiely a nemý. A pritom vznikol v roku 2011. Fajnšmekri spoznajú odkazy na iné filmy a možno aj odkazy na konkrétnych hercov, ostatní si užijú skvelý – a len tak mimochodom aj romantický – príbeh. Mnoho komplimentov (by) si zaslúžila aj ústredná herecká dvojica Jean Dujardin a Bérénice Bejo.

The Artist GIF - Find & Share on GIPHY

 

 

Love song

Príbeh, ktorý skončí inak, ako všetci čakajú. Na svoje si prídu milovníci modernej hudby, kreatívnych nápadov, New Yorku, Keiry Knightley, Marka Ruffala a Adama Levina. Filmu pridáva na čare, že scenár bol z veľkej časti improvizáciou. Deju ani výkonom to však neublížilo, skôr naopak.

 

 

Polnočný bozk

Film možno vidieť v dvoch verziách: farebnej aj čiernobielej. U mňa vyhrala čiernobiela. Vtipný, milý, neokukaný… A, škoda, prakticky neznámy. Neviete, čo robiť na Silvestra? Wilson a Vivien si dali rande naslepo a… A odvtedy nemáte šancu uhádnuť, čo sa bude diať ďalej a ako to celé skončí. PS: Viac o filme aj v tomto blogu.

scoot mcnairy craigslist in search of a midnight kiss sara simmonds

 

Slová

Bradley Cooper a Zoe Saldana boli môj obľúbený celebritný pár, a to nemám šajnu o celebritách a záujem o ich vzťahy. Dvojica, ktorú stvárnili v tomto filme, je v mojom pomyslenom rebríčku najkrajších filmových párov na horných priečkach. Film s príjemnou atmosférou, dejom v deji a zápletkou, nad ktorou sa oplatí zamyslieť.

kiss bradley cooper zoe saldana the words jackandia

 

Ten tretí

Niečo ako Slová: veľa postáv, veľa paralelných dejov, zotieranie rozdielov medzi realitou a fikciou… A plejáda hviezd, vďaka ktorým si tento film pozrú hádam i tí, ktorí by ho inak nevedeli oceniť. Životná rola Mily Kunis, podmanivá hudba  Daria Marianelliho a niekoľko nezabudnuteľných scén.

sexy smile hot hugh laurie deadfall

 

Miluj ma! Prosím…

Buď scenáru budete vytýkať nepravdepodobnosť, alebo sa ním necháte podmaniť. Romantika pre všetkých, ktorí  veria na osud a milujú svojich bývalých. A k tomu romantická (aj keď očakávaná) pointa podčiarknutá touto obľúbenou piesňou. Realisti však zrejme viac ocenia pôvodný francúzsky film.

rose byrne

 

Vojnový kabinet

Bratia Kendrickovci sú možno príliš špecifickí scenáristi a režiséri, no raz za čas dobre padne pozrieť si film, kde manželstvo je sväté, problémy riešiteľné a konce šťastné. Ak chcete vidieť príbeh o tom, ako sa rodinné problémy riešia s pomocou modlitby, biblie a humoru, toto je ono. Apropo, v Tatrane nedávno vyšla knižná verzia príbehu, vydaná pod názvom Oratórium.

 

Medvedík

Dennis je jeden z mojich obľúbených krátkometrážnych filmov, Medvedík je jeho celovečerné rozšírenie a vypointovanie. Svalnatý neherec Kim Kold je v role dobráckeho kulturistu hľadajúceho lásku presvedčivý až tak, že jeho filmovej matke želáte všetko zlé. Dokonca aj nápad lokalizovať väčšinu deja do Thajska nebol márny…

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt teddy bear 2012

zdroj obrázka: http://themreporter.blogspot.sk

 

Lars a jeho vážna známosť

Je trochu „pozadu“, tiež však chce zažiť lásku. A keď ju nevie nájsť, objedná si gumenú bábu… Aké je to udržiavať vážny vzťah s nafukovacou pannou? A aké je to byť bratom či švagrinou človeka, ktorý naozaj verí, že bábika je reálna žena a jeho priateľka? Jemne absurdný námet a veľmi citlivý až nežný scenár robia z tohto filmu nezabudnuteľnú záležitosť.

funny sports news ryan gosling teo

 

Meteora

Mních a mníška, krásna grécka Meteora a hľadanie odpovede na otázku, či je vášeň viac ako celibát. Príbeh má podmanivú atmosféru, dokonalú kameru a hrané scény sa v ňom občas ozvláštňujú animovanými. Pre isté kruhy možno kontroverzný, pre ďalšie zbytočne „tichý“… Ale my ostatní ho môžeme vnímať ako meditatívny a určený na zamyslenie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt meteora film

zdroj obrázka: mubi.com 

 

Milenci

Skôr ponurý, depresívny… Gwyneth Paltrow, Vinessa Shaw a Joaquin Phoenix sa v ňom ocitajú v netuctovom trojuholníku, ktorý môže zraniť nielen aktérov, ale aj senzibilnejšieho diváka. PS: Nepozerať čerstvo po hádke/rozchode.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Joaquin Phoenix vinessa shaw gif

 

1000 dní s Annou

Príbeh Henricha VIII. a jeho nešťastných žien má viacero (nielen filmových) verzií aj interpretácii. V tejto Henricha spoznávame ako zlého lovca a Annu ako hrdú korisť. Skvelý scenár, vhodne zvolená (vytvorená) hudba a výborné herecké výkony ponúkajú zážitok aj pre tých, ktorí by sa obávali ústredného ľúbostného motívu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Geneviève Bujold gif

 

Bonus: Balada o Vojtovej Maríne

Na záver aj niečo tuzemské. Takmer zabudnutá, až v posledných rokoch RTVS pripomínaná záležitosť. Režijný debut Martina Ťapáka, najvýraznejšie herecké úlohy  Hedy Melicherovej a Jozefa Majerčíka a goralské tance, aké v svete československého filmu nemajú obdobu.

“Eurábia”, boj proti teroristom či “starodievoctvo”: dovolenkové čítanie pre náročnejších

18.07.2017

„Je to vojna kultúr. (...) Vojna, ktorá chce viac než naše telo zasiahnuť našu dušu. Ráz nášho života, našu životnú filozofiu. Spôsob, akým myslíme, jednáme, milujeme. (...) Ich cieľom viac »

Domček: ako žijú súčasní mladí katolíci?

17.07.2017

Myslela som si, že do Domčeka chodia bigotní fanatici, ktorí nemajú iné možnosti sociálneho vyžitia. Druhý predsudok: nechodia tam hľadať Boha, ale (životného) partnera. Verdikt? Do Domčeka viac »

Láska bez hraníc: ako si muž bez končatín našiel manželku

16.07.2017

Narodil sa bez nôh a rúk, kvôli čomu si už v detstve uvedomil tri veci: nikdy sa o seba nebude môcť sám postarať, nikdy si nenájde prácu, nikdy si nenájde lásku. Dlho preto trpel zúfalstvom viac »

Nemecko, Sigmar Gabriel, vicekancelár

Berlín, ktorý je v spore s Ankarou, uisťoval tureckú menšinu o podpore

22.07.2017 17:57

Sigmar Gabriel sa obrátil na Turkov žijúcich v Nemecku, aby ich ubezpečil, že s aktuálnym sporom medzi Berlínom a Ankarou nemajú nič spoločné a nijako ich neohrozuje.

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

marbi

"Áno, kniha nám musí niečo dať. Kniha môže niečo dať i tak, že nám niečo vezme. Berúc naše predsudky, dáva nám kniha niečo, totiž viac jasnosti, viac vedenia, než sme mali predtým. Sú knihy, ktoré nielenže niečo berú, ale zoberú nás tak zle, že nás poničia až k tomu stupňu, kedy si človek myslí, že už nemôže ďalej žiť alebo aspoň ďalej žiť ako doteraz." Becher

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 98196x
Priemerná čítanosť článkov: 1067x

Autor blogu

Kategórie