Založ si blog

31 myšlienok na január

 1. Často by sme banovali, keby sa nám naše túžby splnili. (Ezop)
 2. Som iba jeden-jediný. No stále som jeden. Nemôžem urobiť všetko. No vždy môžem urobiť niečo. A keďže nemôžem urobiť všetko, neodmietnem urobiť niečo, čo môžem.  (Edward Everett Hale)
 3. Múdrosť je vidieť zázračno vo všednosti… (Ralph Waldo Emerson)
 4. Toto je taký veľmi, veľmi malý svet – a všetci jeho obyvatelia sa zišli v jedinom zlomku času. Nepochybne môžeme byť priatelia. Nepochybne môžeme byť k sebe navzájom milí. (Pam Brown)
 5. Bohatstvo, sláva a talent samy osebe nestačia na to, aby sme boli šťastní. Ak nie sú založené na pravých hodnotách, iba umocnia skutočnú úbohosť a otroctvo nášho života. (mnísi z New Skete)
 6. Netrafíte sto percent zo striel, ktoré nikdy nevystrelíte. (Wayne Gretzky)
 7. Roky… Nemali by znamenať pre teba nič. Kto ti kázal ich počítať alebo brať na ne zreteľ? Vo svete prírody sa čas meria iba ročnými obdobiami; vtáča nevie, kedy sa narodilo, ružový krík nepočíta svoje narodeniny. (Marie Corelli)
 8. Pamätajte – k šťastnému životu potrebujeme veľmi málo. (Marcus Aurelius)
 9. Byť múdry znamená priznať si, že náš úsudok môže byť chybný, že nie vždy poznáme nevyhnutné fakty, že nie vždy máme pravdu. (Pam Brown)
 10. Rastom nestarnete. Keď prestanete rásť, ste starí. (Charles Judson Herrick)
 11. V živote sa treba snažiť o dve veci. Prvá — dostať to, čo chceme, a druhá — tešiť sa z toho. Len tí najmúdrejší ľudia dosiahnú aj to druhé. (Logan Pearsall Smith)
 12. Čaro vzdialeného a náročného je klamné. Veľká príležitosť je tam, kde si. (John Burroughs)
 13. Vedzte, že čokoľvek v živote robíte, prekážky veľmi nezavážia. Môžu sa vyskytnúť útrapy či iné okolnosti, ale ak dostatočne nástojčivo chcete robiť svoju prácu, nájdete spôsob, ako ju vykonať. (Jack Youngblood)
 14. Pretože žijem tak dlho a opustilo nás tak veľa ľudí, dospela som k zisteniu, že nás neťaží neprítomnosť mŕtvych, ale nevypovedané slová medzi nimi a nami. (Susanna Tamaro)
 15. Umenie žiť nie je umením hrať s dobrými kartami, ale umením zahrať so zlými kartami dobrú hru. (Robert Louis Stevenson)
 16. Musíme ísť ďalej, či sa nám chce, alebo nie. A pôjde sa nám ľahšie s pohľadom upreným pred seba, nie dozadu. (Jerome K. Jerome)
 17. Ak máš byť zametačom ulíc, mal by si zametať ulice tak, ako Michelangelo maľoval, Beethoven skladal hudbu či Shakespeare písal poéziu… (Martin Luther King ml.)
 18. Máš štetec aj farby, tak si namaľuj raj a vojdi doň. (Nikos Kazantzakis)
 19. … ak sa nenaučíme nebyť zatrpknutí z porážok a nebyť povýšeneckí z úspechov, potom jedno aj druhé, úspech aj porážka, nás môžu obmedzovať. (Maida S. Kemp)
 20. Dokážeme sa zničiť cynizmom a dezilúziami práve tak dobre ako bombami. (Kenneth Clark)
 21. Šomral som, že nemám topánky, kým som nestretol človeka, čo nemal nohy. (perzské príslovie)
 22. Nikto nie je taký silný, ako si to o ňom myslíme. (Alice Walker)
 23. Spadni sedem ráz. Aj na ôsmy sa postav. (japonské príslovie)
 24. Problém je v tom, že ak nič neriskujete, riskujete ešte viac. (Erica Jong)
 25. Ten, kto dôkladne rozvažuje každý jeden krok, celý život strávi na jednej nohe. (čínske príslovie)
 26. Obetuj seba a miluj iných, obetuj seba ľuďom, čo ťa obklopujú, obetuj seba a vytvor niečo, čo ti dáva cieľ a zmysel. (Morrie Schwartz)
 27. Sila vĺn spočíva v ich sústavnosti. (Gila Guri)
 28. Na to, aby sme naše vzťahy kládli na prvé miesto, nemusíme čeliť osobnej tragédii. Nijaká robota, nijaký termín, nijaká uprataná kuchyňa nie sú také dôležité, ako je kvalita našich vzťahov. (Random acts of kindness)
 29. Zasmej sa na sebe skôr, ako by sa mohol niekto iný. (Elsa Maxwell)
 30. Problém je cieľ, ktorý sa vynoril vo vašom živote: hoci sa nepamätáte, že by ste oňho stáli. Mínus je jednoducho plus, ibaže zatiaľ neviete, ako ho využiť. (Roberta Jean Bryant)
 31. Jediné naozajstné uspokojovanie je vnútorne nepretržite rásť; stávať sa čoraz spravodlivejším, pravdivejším, štedrejším, jednoduchším, mužnejším, ženskejším, milším, aktívnejším. Všetko toto môžeme dosiahnuť, ak robíme každodennú prácu najlepšie, ako vieme. (James Freeman Clarke)

 

Všetky uvedené citáty pochádzajú z publikácie Múdrosť 365. Na každý deň jeden múdry citát. Kniha má tvar stolného kalendára, pričom každému dňu je venovaná jedna stánka a jeden citát. Zostavovateľkou je Helen Exley, obľúbená “zberateľka citátov”, ktorej publikácie vychádzajú po celom svete. Aj na Slovensku jej už vyšli desiatky kníh citátov, väčšinou v darčekovom vydaní.

 

 

Krásny nový rok!

zdroj animácie: giphy. com 

Umlčané hlasy: Detské vojnové denníky od 1. svetovej vojny po Irak

17.11.2017

„Za posledných 10 rokov zahynuli v ozbrojených konfliktoch 2 milióny detí a šesť miliónov ich bolo zranených či zmrzačených. Po celom svete dnes na rôznych miestach bojuje viac než štvrť viac »

Najkrajšie grafické knihy u nás

03.11.2017

Máte chuť na príbeh, ale nie na slová? Radi čítate medzi riadkami, či "medzi obrázkami"? Viete sa tešiť z krásnych ilustrácií? Ak ste na dané otázky odpovedali áno, rada vás odkážem viac »

Aké ľúbostné listy písali slávni ľudia?

20.09.2017

Nádherné i banálne "ľúbim ťa" sa dá povedať tisíckami slov aj gest. Inak si lásku vyznávajú čerství milenci, inak dvojice, ktoré už preskúšal osud aj nejaký ten rok. Inak ľúbi čerstvý viac »

mobil, platba mobilom, nákup, bezkontaktná, platba

Poľská vláda chce postupne zrušiť nedeľný predaj

24.11.2017 02:24

Poľská vláda vláda plánuje postupne do roku 2020 zrušiť nedeľný predaj, aby zamestnanci mali viac času na rodinu.

PZ SR

Zrážku troch vozidiel neďaleko Šamorína neprežili dve osoby

23.11.2017 21:38

Ďalšie tri osoby sú v opatere Záchrannej zdravotnej služby.

sud, justicia, sudy

Svedok vraždy bosa Sýkoru strieľal na pumpe

23.11.2017 21:34

V rukách polície skončil muž, ktorý svedčí v prípade popravy mafiánskeho bossa z Bratislavy.

Návšteva Putina v Nemecku

Začalo nemecko-ruské fórum, pozdravy zaslali Merkelová aj Putin

23.11.2017 20:57

Diskusné fórum sa koná v čase, keď sú nemecko-ruské vzťahy stále ťažko poznačené ruskou anexiou ukrajinského Krymu z roku 2014.

marbi

"Áno, kniha nám musí niečo dať. Kniha môže niečo dať i tak, že nám niečo vezme. Berúc naše predsudky, dáva nám kniha niečo, totiž viac jasnosti, viac vedenia, než sme mali predtým. Sú knihy, ktoré nielenže niečo berú, ale zoberú nás tak zle, že nás poničia až k tomu stupňu, kedy si človek myslí, že už nemôže ďalej žiť alebo aspoň ďalej žiť ako doteraz." Becher

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 118557x
Priemerná čítanosť článkov: 1108x

Autor blogu

Kategórie